Pocit malosti - Ona je tak velká, tak silná, tak láskyplná. . .

11.03.2013 19:02

 

Jednoho zvláštního dopoledne, kdy jsem si vyrazila svou obvyklou cestou na autobus se mi poprvé naskytl pocit malosti. Nebe bylo čímsi nabité a ve vzduchu jakseříkajíc něco viselo. Myšlenky si zřejmě dělaly co chtěly, poletovaly sem a tam a evidentně si mě nevšímaly. V tom se zdvihl obrovský vichr a když říkám vichr, tak myslím vážně vichr! (Sama sebe považuji za vítr, je to můj nejoblíbenější element, bráška větřík). Bylo to neuvěřitelně mocné, až jsem se musela zastavit. Po chvíli mi došlo, co se mi snaží Matka Příroda ukázat. Byla v tom neskonalá láska, dobrota a ochraňovatelský, mateřský štít. Cítila jsem se v naprostém bezpečí, v lásce. Nikdy nezapomenu na to, čeho se mi dostalo. Uvědomění, jak jsem malá a bezmocná oproti ní. Uvědomění, jak je to dokonalá matka, která mě miluje. Uvědomění, že kdyby chtěla, všechny nás svou silou okamžitě zabije, zneškodní, odstraní ze svého povrchu. Ale ona to nikdy neudělá. Nepopře samu sebe, nepopře sebe jako milující matku. Neustále nám dává šance probudit se, neustále dostáváme šance začít znovu. Nikdy nás neopustí. Spojme naše srdce se srdcem jejím. Je to ta nejdokonalejší bytost, jakou jste měli tu čest poznat na tomhle místě, za vašeho kratičkého zlomku života.

Umíte si představit, že by byl u moci nějaký člověk? Měl tu moc, jako má ona?

CVIČENÍ PRO NÍ :

Spousta lidí to již zná a uvádím to zde proto, že vím, že to má obrovskou sílu. Cvičení je nejlepší naplánovat na 12 hodinu polední. Nevím přesný důvod, proč to vím, ale vím to, takže to tak dělám. Pokud máte možnost si zapnout nějakou příjemnou hudbu, udělejte to. Pokud máte možnost být v tichu a sami, udělejte to.

Posaďte se pohodlně, dejte si ruce naproti sobě asi tak, jako by jste drželi mezi nimi menší míč. V prostoru mezi rukami si představte jí, Planetu Zemi. Neupusťte jí. Z vašeho srdce nyní začíná proudit láska, vděčnost, světlo. Skrze Vaše srdce do ní. Nechte plynout všechnu krásu kterou v sobě máte (a že jí není málo) třeba deset minut. Není to ničím limitované (sama mám problém s veškerými limity). Až ucítíte, že pro dnes stačí, spojte ruce hřbety, podívejte se na ně a přes celé dlaně foukněte. Poděkujte, že jste měli tu možnost být ve spojení se tvorem, na kterém máme tu čest sídlit.